Firma została założona w 1990 roku w Sofii przez pracowników naukowych Instytutu Cybernetyki przy Bułgarskiej Akademii Nauk. W pierwszych czterech latach działalności DATECS zajmował się głównie przygotowaniem znaków cyrylicy dla zastosowania w drukarkach laserowych a także cyrylicy dla Windows.

Od 1993 roku DATECS opracował technologię cyfrowego skanowania i opracowywania map. W latach 1993- 1998 DATECS przygotował elektroniczne mapy większości miast w Niemczech, Francji, Bułgarii i Tajlandii a także mapę rzeki Nil.

Od 1994 roku DATECS rozpoczął sprzedaż urządzeń fiskalnych, POS, elektronicznych wag, wyświetlaczy, drukarek kuchennych, drukarek etykiet oraz miniaturowych drukarek dla Palm.

Od 1996 roku DATECS rozpoczął produkcję elektronicznych urządzeń fiskalnych (kasy oraz drukarki).

Przez te kilka lat działalności DATECS stał się największym dostawcą urządzeń fiskalnych we wschodniej i środkowej Europie. W okresie 1996 – 2008 DATECS na rynkach całego świata sprzedał 1 000 000 fiskalnych urządzeń rejestrujących. Obecnie DATECS posiada firmy satelity w Niemczech, Szwecji, Ukrainie, Francji oraz w Polsce.

DATECS-POLSKA Sp. z o.o. została zarejestrowana w styczniu 2001 roku. Udziałowcami spółki są Datecs Bułgaria oraz Zbigniew Mach.

W krótkim okresie działalności udało się nam przygotować kilka modeli kas fiskalnych, które pozwoliły firmie mocno zaistnieć oraz ugruntowały pozycję DATECS na polskim rynku. Sprawdzone, konstruowane w oparciu o najlepsze światowe technologie produkty oraz potencjał firmy wsparty nowoczesną dystrybucją, serwisem i marketingiem stały się fundamentem sukcesu DATECS-POLSKA.

Podstawowymi zasadami przyjętej przez DATECS-POLSKA strategii jest:

  • dobrze przygotowany produkt
  • konkurencyjna cena
  • dobre i stabilne rabaty oraz warunki płatności
  • ogólnopolska sieć dystrybucji
  • solidne wsparcie techniczne; centralny punkt serwisowy oraz 24 godzinny Hot Line
  • szkolenia
  • pełne wsparcie marketingoweCopyright by www.dobex-dobczyce.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.